Skip to main content

Wiele osób kocha sport, a fani sportu często lubią obstawiać wyniki wydarzeń sportowych. Większość zwykłych bukmacherów sportowych z czasem traci pieniądze, co czyni złą sławę zakładami sportowymi. Ale co, jeśli moglibyśmy być „równymi szansami”?

Jeśli zmienimy zakłady sportowe w bardziej biznesowe i profesjonalne przedsięwzięcie, bardziej prawdopodobne jest, że będziemy wspierać zakłady sportowe jako inwestycję.

Rynek sportowy jako klasa aktywów

Jak możemy przejść od hazardu do inwestowania? We współpracy z zespołem analityków, ekonomistów i profesjonalistów z Wall Street często używamy terminu „inwestowanie w sport”. Ale co czyni coś „klasą aktywów”?

Klasa aktywów jest często opisywana jako inwestycja rynkowa, która ma nieodłączny zwrot. Świat zakładów sportowych ma oczywiście rynek – ale co ze źródłem zwrotu?

Na przykład inwestorzy zarabiają na obligacjach w zamian za pożyczanie pieniędzy. Akcjonariusze uzyskują długoterminowe zwroty z tytułu posiadania części spółki. Niektórzy ekonomiści twierdzą, że „inwestorzy sportowi” mają wbudowany nieodłączny zwrot w postaci „transferu ryzyka”. Oznacza to, że inwestorzy sportowi mogą osiągnąć zwrot, pomagając zapewnić płynność i przenieść ryzyko na innych uczestników rynku sportowego (takich jak odbiorcy hazardowi i zakłady bukmacherskie).

Wskaźniki inwestowania w sport

Analogię tej inwestycji możemy posunąć o krok dalej, badając rynek zakładów sportowych. Tak jak bardziej tradycyjne aktywa, takie jak akcje i obligacje, oparte są na cenie, stopie dywidendy i stopach procentowych – cena na rynku sportowym oparta jest na spreadach punktowych lub kursach pieniężnych. Te linie i możliwości zmieniają się w czasie, podobnie jak ceny akcji rosną i spadają.

Aby osiągnąć cel, jakim jest uczynienie hazardu sportowego bardziej przedsięwzięciem biznesowym i dalsze badanie rynku sportowego, zbieramy kilka dodatkowych wskaźników. W szczególności zbieramy publiczne „stawki bukmacherskie”, aby badać „przepływy pieniężne” i działalność na rynku sportowym. Ponadto, jak krzyczą gazety finansowe: „Akcje rosną na wysokim wolumenie”, śledzimy również liczbę zakładów bukmacherskich na rynku gier sportowych.

Uczestnicy rynku sportowego

Wcześniej rozmawialiśmy o „przeniesieniu ryzyka” i uczestnikach rynku sportowego. W świecie zakładów sportowych zakłady bukmacherskie mają podobny cel jak brokerzy i animatorzy rynku w świecie inwestującym. Czasami działają również w taki sam sposób jak inwestorzy instytucjonalni.

W świecie inwestycji opinia publiczna znana jest jako „mały inwestor”. Podobnie opinia publiczna często dokonuje małych zakładów na rynku sportowym. Mały gracz często obstawia z sercem, korzeniami dla swoich ulubionych drużyn i ma pewne tendencje, które mogą być wykorzystane przez innych uczestników rynku.

„Inwestorzy sportowi” to uczestnicy, którzy przyjmują podobną rolę jako animator rynku lub inwestor instytucjonalny. Inwestorzy sportowi stosują podejście biznesowe, aby skorzystać z zakładów sportowych. W rzeczywistości przejmują rolę transferu ryzyka i są w stanie uchwycić nieodłączne zyski branży zakładów sportowych.

Przeciw-metody

Jak uchwycić nieodłączny zwrot rynku sportowego? Jedną z metod jest zastosowanie przeciwnego podejścia i użycie go przeciwko społeczeństwu w celu zdobycia wartości. Jest to jeden z powodów, dla których zbieramy i analizujemy „procenty bukmacherskie” z kilku głównych internetowych książek sportowych. Studiując te dane, możemy wyczuć puls działań rynkowych – i określić wyniki „ogółu społeczeństwa”.

To w połączeniu z ruchem rozrzutu punktów i „wielkością” zakładów może dać nam wyobrażenie o tym, co robią różni uczestnicy. Nasze badania pokazują, że publiczność lub „mali gracze” ogólnie radzą sobie gorzej w zakładach sportowych. To z kolei pozwala nam systematycznie pozyskiwać wartość za pomocą metod inwestowania w sport. Naszym celem jest stosowanie systematycznego i akademickiego podejścia do zakładów sportowych.

[ff id=”3″]