Skip to main content

W erze niezależności i myślenia, że ​​możesz sobie poradzić samodzielnie, nieuniknione jest, że właściciel nieruchomości myśli, że dobrze sobie poradzi. Jasne, masz najemców, którzy początkowo płacą na czas, dopóki nie przestaną płacić. Niektórzy naruszają warunki umowy i najmu. Następnie powodują problemy z sąsiadami i innymi lokatorami. Wtedy powoli przekonasz się, że tracisz pieniądze, a jeśli zdecydujesz się odeprzeć najemcę, następnym krokiem jest złożenie pozwu na wyciągnięcie ręki.

Rzeczywistość jest taka, że ​​gdy korzystasz z usług profesjonalnej firmy zarządzającej nieruchomościami, nie tylko masz pewność, twoja inwestycja jest chroniona, a stały przepływ środków pieniężnych z wynajmu może pomóc ci kupić dodatkową nieruchomość inwestycyjną.

Z tego powodu potrzebujesz wsparcia firmy zarządzającej nieruchomościami. Przedtem jednak udzielimy wskazówek, dlaczego warto je wynająć.

Określ wartość swojej nieruchomości

Problem z niedoświadczonymi właścicielami polega na tym, że czasami są przytłoczeni tym, jak cenią swoją nieruchomość na rynku: wyprzedają się i trzeba poradzić sobie z wysokim wskaźnikiem pustostanów bez zysku, niedostateczną sprzedażą i przekonasz się, że powoli tracisz zysk. W tym miejscu pojawia się firma zarządzająca nieruchomościami, która pomaga znaleźć zrównoważony posiłek, w którym pozyskujesz najemców i osiągasz zyski.

Firma zarządzająca nieruchomościami jest również zaznajomiona z marketingiem nieruchomości i umieszczaniem reklam tam, gdzie przyciąga najemców. Odpowiadają na każde zapytanie i wiedzą, co przyciąga potencjalnego najemcę. Dlatego pomagają wskazać pewne kosmetyczne ulepszenia, aby najemcy czuli, że wynajem nieruchomości jest wart swojej ceny.

Unikaj poważnych problemów z najemcami

Kontrola najemców nie byłaby już problemem, ponieważ zajmuje się tym zespół zarządzania nieruchomościami. Zbyt dobrze wiedzą, jak sprawdzić przeszłość zainteresowanych najemców, ich przeszłość kryminalną, relacje z poprzednimi właścicielami i czy kiedykolwiek spowodowali problemy. Wyobraź sobie, że pomagasz uporządkować złe, aby uzyskać zdrowe i obfite plony.

Pobieranie czynszów jest najczęstszym problemem przy wynajmie nieruchomości. Jeśli zostaniesz pozostawiony samemu sobie, a najemcy zapłacą ci na czas, będzie to łatwe w ukrywaniu i szukaniu między nimi a tobą jako właścicielem. Z pewnością niektórzy najemcy przyciągną twoje serce i zdobędą współczucie dla najemcy, mając nadzieję, że pozwolisz im odejść. Jednak firma zajmująca się zarządzaniem nieruchomościami staje się pośrednikiem, który zapewnia, że ​​najemcy przestrzegają warunków najmu i rozumieją, że wykonują tylko dla ciebie pracę i utrzymują spójność przepływów pieniężnych.

Konserwacja

Kiedy najemca dotrze do końca umowy, jako właściciel nieruchomości będziesz zwykle zajęty wyczerpującym procesem sprzedaży. Z firmą zajmującą się zarządzaniem nieruchomościami po twojej stronie jest to jednak kolejny problem do rozwiązania. Wszelkie potrącenia z depozytu zostaną dokonane i zwrócone lokatorowi. Proces odzyskiwania w celu naprawy uszkodzeń, odmalowywania, zmiany zamków i czyszczenia nieruchomości odbywa się bez brudzenia rąk.

Jako firma zarządzająca nieruchomościami spodziewaj się, że znasz właściwą osobę kontaktową, jeśli najemca ma problemy z wyciekiem, okablowaniem i orurowaniem, a ich dylematy są rozwiązywane natychmiast.

Oszczędzaj czas i pieniądze

Odnoszący sukcesy biznesmen wie, że przekazywanie zadań jest kluczem do sukcesu firmy, dzięki czemu masz więcej czasu na prowadzenie innej działalności. Ponieważ prawie wszystko zostało zrobione, wydaje się, że jedyną rzeczą, którą musisz zrobić, aby odwiedzić swoją nieruchomość w określonym przedziale czasu i nadal osiągać zyski, podczas gdy masz więcej czasu na zrobienie tego z rodziną, życiem towarzyskim lub innymi osobami wydawać. i inwestycje.

WRESZCIE

Wynajęcie firmy zarządzającej nieruchomościami obciąża cię, szczególnie jeśli masz świadomość, że marketing, konfrontowanie najemców z opóźnieniami w płatnościach i przeprowadzanie prac konserwacyjnych nie są twoimi mocnymi stronami, zwłaszcza gdy zarządzanie nieruchomościami nie jest jedynym priorytetem, który Masz życie w swoim biznesie. Dlatego przekazanie tego zadania wiarygodnej firmie zarządzającej nieruchomościami może być jedną z najlepszych decyzji, jakie kiedykolwiek podjąłeś.

[ff id=”2″]