Skip to main content

Sprzedaż nieruchomości to świetne miejsca do znalezienia różnych rodzajów narzędzi – od ogrodnictwa po elektronarzędzia i zabytkowe narzędzia ręczne. Często zdarza się, że narzędzia, które prawie nie były używane, są w idealnym stanie i nadal znajdują się w pudełku. lub używane narzędzia, które zwykle nie są w tak złym stanie, że można je tanio naprawić w nowym stanie.

Sprzedając nieruchomości, zwykle zauważysz, że narzędzia są ułożone w garażu lub w piwnicy i są łatwym wyborem, jeśli możesz do nich dotrzeć w pierwszej kolejności. Jeśli nie jesteś szczególnie zaznajomiony z narzędziami (szczególnie tymi, które wymagają prądu lub gazu), może być ci trudno odróżnić dobro od zła i ustalić, czy narzędzia są warte swojej ceny na etykietach. Pamiętaj, aby przyprowadzić znajomego, który jest dobrze wyszkolony w zakresie narzędzi i może ci pomóc w wyborze.

Starożytni łowcy często szukają starszych narzędzi o fajnej historii. Na przykład bardzo stare narzędzia do obróbki drewna są przedmiotem kolekcjonerskim i mają wysoką wartość odsprzedaży. Nawet jeśli ostrza wyglądają na zardzewiałe lub drewniane uchwyty są trochę zakurzone, wielu z tych upragnionych fanów narzędzi, którzy z radością dają trochę smaru łokciowego, aby je ponownie uruchomić, nadal są warte swojej kolekcji.

Oto kilka szybkich wskazówek dotyczących kupowania narzędzi przy sprzedaży nieruchomości:

  1. Jeśli to możliwe, wyciągnij iPhone’a i sprawdź narzędzia, zanim je kupisz. Jeśli korzystasz z serwisu eBay do swoich badań, możesz znaleźć setki lub tysiące wyników. Jeśli dokładnie wiesz, do czego będziesz używać tego narzędzia, natężenie prądu powinno być również ważne. Czy wiertarka 18 V spełni swoje zadanie, czy potrzebujesz czegoś ciężkiego, np. Wiertarki 20 V? Im więcej wiesz, czego potrzebujesz, tym mniej badań musisz zrobić.
  2. Może to zabrzmieć głupio, ale kiedy kupujesz elektronarzędzie, podłącz je, aby upewnić się, że naprawdę działa! Nie chcesz tylko wracać do domu i odkryć, że kliknąłeś, a sprawa milczy. W przypadku narzędzi napędzanych paliwem, takich jak obiekty zasilane gazem, może to być trudniejsze zadanie. Jeśli odłożysz narzędzie na bok i potrzebujesz puszki z gazem, zrób to w każdym przypadku. Sprawdź także olej, ponieważ narzędzie, które od lat zawiera olej lub paliwo, może być problematyczne.
  3. Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, najlepiej zrobić szybkie porównanie cen. To samo używane narzędzie, które można znaleźć w sprzedaży nieruchomości, można zaoferować w lokalnym sklepie z narzędziami za dokładnie taką samą kwotę, ale zupełnie nowe. Nawet jeśli cena narzędzia wynosi 10 USD lub mniej, nadal lepiej jest kupić nowe narzędzie. Strony internetowe takie jak Craigslist, Amazon i eBay są świetnymi stronami internetowymi do wyszukiwania przestarzałych narzędzi, a wielu sprzedawców oferuje bezpłatną wysyłkę.
  4. Przed użyciem narzędzi zakupionych podczas sprzedaży nieruchomości upewnij się, że wiesz, jak z nich właściwie korzystać. Jest to zarówno kwestia bezpieczeństwa, jak i troska o uniknięcie możliwych awarii. Jeśli kupiłeś narzędzie, które wciąż znajduje się w oryginalnym opakowaniu i zawiera instrukcję obsługi, masz szczęście. Nie bądź głupcem i czytaj to cholerstwo, żebyś wiedział, jak go właściwie używać. Jeśli instrukcja obsługi nie jest dostępna, nie wahaj się przeszukać online lub zadzwoń do producenta, aby ją zamówić.
  5. Upewnij się, że sprawdziłeś warunek, aby upewnić się, że kupiony instrument się nie rozpadnie. Upewnij się, że uchwyty są ciasne i nie chwieją się, poszukaj brakujących lub uszkodzonych części lub że nie ma pęknięć. Jeśli przewód zasilający jest postrzępiony, możesz go łatwo zabrać do warsztatu, aby wymienić go za kilka dolarów. Chcesz sprawdzić, czy drewniane części nie są podzielone ani wysuszone, aby nie można było ich już zapisać. Silny brud lub tłuszcz nie jest łatwy do czyszczenia. Dlatego upewnij się, że dane narzędzie zasługuje na dokładne czyszczenie.
[ff id=”2″]