Skip to main content

Odkrywanie cennego skarbu podczas sprzedaży nieruchomości może być jednym z najbardziej ekscytujących doświadczeń w życiu. Jeśli jesteś kolekcjonerem kryształów i szukasz określonego rodzaju przedmiotu, odkrywanie pięknego dzieła to wielka przyjemność. Uważaj jednak, aby nie kupować kryształów podczas sprzedaży nieruchomości, dopóki nie poznasz kilku faktów niezbędnych do zidentyfikowania autentycznego kryształu.

Producenci szkła i kieliszków często reklamują swoje produkty jako prawdziwe kryształy, jeśli są po prostu wykonane ze szkła i oszukują kupującego. Ponieważ sprzedaż nieruchomości zwykle sprzedaje antyki i inne stare i kolekcjonerskie przedmioty, kryształ, który tam znajdziesz, jest najprawdopodobniej autentyczny.

Ważną rzeczą do zapamiętania jest to, że jeśli pożądany kawałek kryształu jest rzadki, ma skomplikowane detale, jest wysokiej jakości i ciężki, stary i jest w doskonałym stanie – można oczekiwać, że znajdzie się w czołówce pod względem wartości . Poniżej kilka innych praktycznych zasad, które pomogą Ci zidentyfikować autentyczny kryształ podczas sprzedaży nieruchomości:

  • Wyszukaj marki producenta: Większość prawdziwych kryształów ma poniżej znak twórcy. Może to być nazwa producenta, kraj, w którym został wyprodukowany i / lub numer lub symbol. Jeśli kupiłeś kryształ od sprzedaży nieruchomości przez długi czas, zwykle możesz ustalić, kto jest producentem, nawet jeśli nie ma żadnych oznaczeń. Jeśli kawałek kryształu został wykonany w szczególnych okolicznościach, np. B. na wydarzenie z rodziny królewskiej, a na tym są wskazówki, wartość gwałtownie rośnie. Producenci tacy jak Baccarat, Waterford, Belleek i Lalique to tylko niektórzy z lepszych producentów kryształów, na które należy uważać podczas pościgów sprzedaży nieruchomości.
  • Im starszy i cięższy, tym lepiej! Jeśli chodzi o kryształ, wiek jest kluczowym czynnikiem decydującym o jego wartości. Stare kawałki są jeszcze cenniejsze, gdy nie są już produkowane. Kolejny sposób, aby zobaczyć, ile lat kawałek kryształu ze sprzedaży nieruchomości jest oparty na wzorze. Popularne wzory są często łatwo rozpoznawalne jako wykonane przez konkretnego producenta. Kawałki trudne do zdobycia są również cenniejsze, ponieważ rzadkość stanowi duży plus. Ponadto prawdziwy kryształ jest cięższy niż typowe szkło ze względu na wagę zawartego w nim tlenku ołowiu.
  • Warunek jest królem: Kawałek kryształu w nieskazitelnym stanie ma najwyższą wartość. Stan drastycznie wpływa na wartość, a kompletne zestawy są cenniejsze niż zestawy z brakującymi częściami. Niektóre rzeczy, które mogą obniżyć wartość kryształu, to chipy, pęknięcia i zadrapania. Jeśli jest to element zabytkowy, uszkodzony element może być nadal cenny. Jakość kryształu znajdującego się w sprzedaży nieruchomości ma również duży wpływ na jego wartość.

Ostatnia wskazówka to bardzo prosty i szybki test, który możesz wypróbować: delikatnie dotknij palcem zakrzywionego obszaru szkła. Szkło kryształowe wytwarza wyraźny i wyraźny dzwonek, który wibruje przez kilka sekund. Jeśli zrobisz to samo ze zwykłym szkłem, będzie po prostu pingować i wcale nie wibrować. Czy chcesz dowiedzieć się więcej o różnicach między szkłem a kryształem? Sprawdź tę stronę.

Ta krótka lista porad, jak znaleźć wartość przy poszukiwaniu kryształu w sprzedaży nieruchomości, nie jest wyczerpująca. Jeśli jednak użyjesz ich jako ogólnej zasady, najprawdopodobniej możesz zabrać ze sobą skarb.

[ff id=”2″]