Skip to main content
Budownictwo

Znajomość języków dla globalnych firm

By 25 marca 2020No Comments

W naszej erze cyfrowej XXI wieku niewiele firm może odnieść sukces, jeśli są skierowane tylko do lokalnych klientów, a nawet klientów w Stanach Zjednoczonych. Dlatego coraz więcej firm różnej wielkości dociera do globalnego rynku dzięki Internetowi. Chociaż technologia ta umożliwia stosunkowo łatwe nawiązywanie kontaktów z ludźmi z innych krajów, nie zapominaj, że musisz także skutecznie komunikować się z tymi potencjalnymi klientami. Jeśli chodzi o prowadzenie firmy, istnieje kilka kluczowych języków, które uważamy za „niezbędne” dla globalnych firm:

Hiszpański

Nawet jeśli planujesz robić interesy tylko w Stanach Zjednoczonych, wielką zaletą jest posiadanie kogoś, kto mówi płynnie po hiszpańsku. Najnowsze statystyki sugerują, że ponad 30% populacji USA pochodzi z Hiszpanii i że oczekuje się, że liczba ta znacznie wzrośnie w nadchodzących latach. Dzięki możliwości komunikacji w języku hiszpańskim Twoja firma może również łączyć się z ponad 20 krajami na całym świecie, które mówią po hiszpańsku jako językiem ojczystym.

Chiński

Korzyści płynące z możliwości komunikowania się z potencjalnymi klientami w języku chińskim mogą być natychmiast widoczne, jeśli weźmiesz to pod uwagę: na świecie jest ponad 1 miliard ludzi mówiących tym językiem. Oprócz dużej liczby osób mówiących po chińsku, należy również pamiętać, że Chiny z roku na rok zwiększają swoją pozycję gospodarczą na świecie. Język chiński zawiera wiele różnych dialektów, ale mandaryński jest najczęściej używany w biznesie.

Arabski

Bliski Wschód od dawna uważany jest za jeden z najlepiej prosperujących regionów na świecie. Dlatego sensowne jest tylko to, że połączenie z potencjalnymi klientami i partnerami biznesowymi w tym obszarze przynosi korzyści każdej firmie, która stara się zostać firmą globalną. Ciekawa statystyka do rozważenia przy podejmowaniu decyzji o włączeniu tego języka do repertuaru biznesowego: ponad 400 milionów ludzi na całym świecie mówi po arabsku.

Niemcy

Chociaż na świecie jest stosunkowo niewiele osób, które mówią po niemiecku jako językiem ojczystym (nieco ponad 100 milionów), umiejętność porozumiewania się w tym języku otworzy drzwi do biznesu nie tylko w Niemczech, ale także w kilku innych krajach No cóż. Należą do nich Austria, Szwajcaria, Belgia i Dania, a także społeczności niemieckojęzyczne w innych krajach na całym świecie. Narody te mogą nie być tak zaludnione jak niektóre inne, ale są to kraje zdrowe ekonomicznie, co potencjalnie oznacza wyższą sprzedaż dla Twojej firmy.

Francuski

W tym Francja i wiele narodów afrykańskich, które mówią tym językiem, 300 milionów ludzi mówi po francusku na całym świecie. To dużo potencjalnych klientów! Szukając wszelkiego rodzaju partnerstw biznesowych, należy pamiętać, że wiele krajów francuskojęzycznych woli robić interesy tylko z organizacjami, które mówią w ich języku ojczystym.

Rosyjski

Chociaż prowadzenie interesów z osobami rosyjskojęzycznymi może nie wydawać się intuicyjne, Rosja jest pełna ludzi znających Internet i chętnych do prowadzenia interesów ze światem zewnętrznym. Oczywiście samodzielne nauczenie się wszystkich tych języków byłoby prawie niemożliwe. Jeśli poważnie myślisz o przekształceniu firmy w globalną firmę, potrzebujesz pomocy jednego lub więcej profesjonalnych tłumaczy. Wybierając właściwego lingwistę dla potrzeb Twojej firmy, pamiętaj, że potrzebujesz kogoś, kto nie tylko biegle włada językiem docelowym, ale także kogoś, kto przynajmniej w miarę dobrze zna Twoją branżę i powiązane warunki biznesowe. Rynek światowy może być tylko jednym kliknięciem, ale pamiętaj, że pierwszym ważnym krokiem jest komunikacja z tymi niezbędnymi językami.

[ff id=”2″]