Skip to main content
Budownictwo

Znalazłeś dom? Połącz mikro franchising z marketingiem sieciowym

By 29 marca 2020No Comments

Termin „mikro franchising” został użyty do opisania koncepcji zapewniania przedsiębiorcom

pod klucz, wstępnie zbudowany system biznesowy, który można wdrożyć bez wysokich kosztów rozruchu. Nie wymagałoby to również specjalnego szkolenia handlowego. Założenie firmy domowej w oparciu o koncepcję mikro-franczyzy różni się od typowej „możliwości sprzedaży bezpośredniej” na dwa ważne sposoby.

Po pierwsze, mikrofranchisee (nowy właściciel firmy) oferuje standardowe szkolenie krok po kroku i wsparcie oparte na przetestowanych i sprawdzonych systemach. Sukces nie jest dziełem przypadku ani twórczej energii nowego przedsiębiorcy. Obejmuje to wszystkie aspekty sprzedaży i pozyskiwania potencjalnych klientów.

Nowy właściciel firmy dokładnie wie, co zrobić, aby promować i budować swój biznes profesjonalnie. Jednak chociaż typowi pracownicy w branży „sprzedaży bezpośredniej” opracowaliby listę i próbowali sprzedawać rodzinie i przyjaciołom, mają niewielką wiedzę i doświadczenie oraz zasoby, aby skutecznie sprzedawać produkty poza sferą ludzi, których znają. Jest to przyczyną wysokiego wskaźnika niepowodzenia osób zakładających własne domy.

Druga różnica między mikrofranchisingiem jest tak naprawdę wadą. W przypadku „sprzedaży bezpośredniej” lub marketingu sieciowego element dźwigni finansowej umożliwia właścicielowi firmy rozszerzenie działalności poprzez „franchising” możliwości dla innych. Podobnie jak McDonald’s Corporation korzysta z przychodów generowanych przez niezależnych operatorów franczyzowych na całym świecie, ekspert ds. Marketingu sieciowego może tworzyć „kanały sprzedaży” lub „nogi” i rozszerzać organizację o rejestrowanie innych. Jeśli wielkość sprzedaży jest wytwarzana w organizacji rozwijającej się, marketer sieciowy może kwalifikować się do uzyskania premii dla tej rozwijającej się organizacji.

Najlepsze możliwości biznesowe w domu łączą koncepcję mikrofranchisingu (generowanie leadów wspierających szkolenia) z komponentem sprzedaży bezpośredniej lub marketingu sieciowego (dochód lewarowany). Daje to początkującym przedsiębiorcom najlepszą szansę na sukces bez konieczności polegania wyłącznie na rodzinie lub przyjaciołach podczas zakładania prywatnej firmy.

[ff id=”2″]