Skip to main content
Budownictwo

Zrozum koszty alternatywne przy inwestowaniu w nieruchomości

By 6 kwietnia 2020No Comments

Podczas gdy większość inwestorów patrzy na inwestycje w nieruchomości, ponieważ rozumieją możliwości zarabiania pieniędzy dzięki dźwigni i wzrostowi kapitału lub wysokim zwrotom, wciąż widzę i słyszę wielu, którzy nie w pełni rozumieją koszty alternatywne.

Należy pamiętać, że każdy, kto wchodzi na rynek nieruchomości, zazwyczaj generuje pieniądze lub dochód – liczba posiadanych sklepów / nieruchomości jest nieznaczna.

Co oznaczają koszty alternatywne?

Encyklopedia stwierdza: „Koszt okazji to termin używany w biznesie, oznaczający koszt czegoś w związku z utraconą szansą (i korzyściami, które mogą wyniknąć z tej okazji) lub najcenniejszą wykonaną alternatywą Na przykład, jeśli miasto decyduje się na budowę szpitala na otwartym terenie, którego jest właścicielem, koszt alternatywny to kolejna rzecz, która mogła zostać opłacona przez fundusze gruntowe i budowlane, a miasto zrezygnowało z opcji budowy szpitala zbudować szpitalne centrum sportowe na tej ziemi lub na parkingu lub możliwość sprzedaży ziemi w celu zmniejszenia zadłużenia miasta i tak dalej ”.

Jeśli inwestor zdecyduje się zainwestować 50 000 GBP w nieruchomości, na przykład w Walii w związku z inwestycjami w nieruchomości, koszt alternatywny byłby taki, jaki mógłby uzyskać inwestując w Hiszpanii, Irlandii lub Dubaju. Jeśli inwestor zdecyduje się na posiadanie 50 000 akcji w nieruchomości, kosztem alternatywnym jest to, w co mógł zainwestować pieniądze i wynikająca z tego wartość.

Znowu zależy to od konkretnej strategii – i wiele osób nie przejmuje się zbytnio kosztami alternatywnymi. Chcesz kupić tylko 1-2 nieruchomości, które mogą być używane jako emerytura przez 15 do 25 lat. To dobrze, jeśli to twoja strategia – ale dla mnie ta strategia jest zbyt szeroka, niesie ryzyko i nie maksymalizuje dostępnych możliwości.

Zawsze słusznie lub niesłusznie miałem filozofię, że zawsze powinienem ciężko pracować nad swoimi pieniędzmi. Co to znaczy Jak tylko poczuję, że moje pieniądze osiągnęły znaczny zwrot i że zwroty prawdopodobnie spadną w porównaniu z innymi opcjami, postaram się zrealizować swoje zyski i zainwestować gdzie indziej, tj. Jeśli uważam, że jest taka możliwość jest większa niż obecna szansa.

Wspaniałą rzeczą w nieruchomościach jest to, że niekoniecznie oznacza to sprzedaż, ponieważ można refinansować i inwestować pieniądze gdzie indziej.

Nie różni się to niczym od innych inwestycji, takich jak kupowanie akcji i udziałów – zarabiasz / tracisz pieniądze w zależności od ceny, którą zapłaciłeś i ceny sprzedanej – chociaż z nieruchomościami wyraźnie dobra okazja to także regularny dochód – jeśli przetrwasz 15-25 lat, powinieneś zarabiać pieniądze, ale najprawdopodobniej będą jakieś okropności po drodze!

Aby odnieść sukces jako inwestor, musisz wiedzieć, kiedy wejść i wyjść z rynku. A ludzie, którzy najlepiej kupują tanio i sprzedają drogo!

Podam przykład – podczas gdy plan zakupu w Wielkiej Brytanii trochę utknął w martwym punkcie – udało mi się to w ostatnich latach – ale kluczem jest jasna strategia.

Na przykład, z całą starannością, udało mi się kupić nieruchomość we właściwym miejscu za odpowiednią cenę, ale następnie odsprzedałem ją w ciągu roku od zakończenia, ponieważ myślałem, że to okres, w którym zobaczę maksymalne zwroty – i szanse byłyby większe w innym miejscu w ciągu najbliższych 3 lat.

Aby przejrzeć liczby, sprzedałem właśnie ten, który kupiłem w zeszłym roku na 12 miesięcy przed jego sfinalizowaniem. Kupiłem po cenie, która na podstawie moich badań w obszarze o niewielkich zakupach umożliwiających konkurencję była już o 10 000 funtów niższa od wartości rynkowej. Zostało to zabezpieczone tylko depozytem w wysokości 5 000 £. Kiedy skończyłem, zdeponowałem kolejne 28 000 £ – skumulowane 33 000 £ moich własnych pieniędzy. W tym obszarze nie było opłaty skarbowej.

Następnie wprowadziłem go na rynek po ukończeniu, teraz, gdy sprawy zwalniają w okolicy, właśnie sprzedałem go za 23 000 funtów zysku. Związałem więc 5000 funtów na 1 rok i 28 000 funtów na 6 miesięcy, aby odzyskać 56 000 funtów.

Dlaczego sprzedałem? Czy zastanawiałem się nad refinansowaniem?

Moim pierwszym wyborem byłoby refinansowanie i wynajem, ale czynsz nie byłby pełny. Chociaż czynsz byłby wyższy od ceny, którą zapłaciłem za nieruchomość, miałbym 56 000 akcji, co niewiele by dla mnie zrobiło. Ponieważ nie prognozuję dużego wzrostu kapitału w regionie na następne trzy do pięciu lat, a zwrot nie był dla mnie wystarczająco atrakcyjny, najlepiej było uwolnić ten kapitał i znaleźć kolejną inwestycję – to znaczy czułem, że są lepsze sposoby na wydanie 56 000 funtów, aby zarobić więcej pieniędzy.

Teraz jest jasne, że spojrzenie w przyszłość jest elementem ryzyka i spekulacji i nie jest jednoznaczną odpowiedzią. Musisz więc prognozować jak najlepiej przy aktualnie dostępnych danych, np. Na przykład, jak ustawić stopy procentowe, koszty zakupu / sprzedaży, podaż i popyt, zatrudnienie, ogólną gospodarkę i nastroje rynkowe w następnym okresie na rynkach / regionach, w które inwestujesz / w które chcesz inwestować.

Chociaż koszty alternatywne są trudne do oszacowania, ich wpływ jest uniwersalny i bardzo realny na poziomie indywidualnym. Zasada ekonomicznej koncepcji kosztów alternatywnych dotyczy wszystkich decyzji, nie tylko ekonomicznych. Kiedy Steven Gerrard chciał zostać w Liverpoolu, swoim rodzinnym klubie, a gdzie był kapitanem zeszłego lata, koszt alternatywny byłby tym, co mógł zrobić, gdyby przeprowadził się do Chelsea. Ciekawie będzie zobaczyć, co zdecyduje tego lata – może teraz myśleć, że koszt alternatywny jest zbyt wysoki, aby go odrzucić.

Mam nadzieję, że ma to sens i pamiętaj o rozważeniu kosztów alternatywnych przy podejmowaniu kolejnej decyzji inwestycyjnej.

[ff id=”2″]